Bakırköy Ergen Psikoloğu ve Terapisi

by admin
Bakırköy Ergen Psikoloğu ve Terapisi

Bakırköy ergen psikoloğu ve terapisi veren kliniğimiz bütün kritik dönemlerin temeline inerek var olan sorunları çözmeye çalışır. Var olan bir psikolojik sorun asla yüzeysel olarak çözüme kavuşamaz. Bu prensip ile Bakırköy uzman psikolog ve psikologlar ile hizmet veren kliniğimiz yıllardır biriken sorun ve problemlerin en temeline inerek bütün psikolojik rahatsızlıkları çözüme kavuşturur. Seans uzunluğu veya sıklığı başvuran danışanlarımızın özel durumlarına göre değişkenlik gösterir.Ancak var olan rahatsızlığın yıllardır birikme sonucu oluştuğu düşünüldüğünde 10 ve üzeri seans gerektiği söylenebilir. Elbette seans sonrası düzenli aralıklarla takip süreci devam ettirilir.

ERGEN DANIŞMANLIĞI

Çocuklar, mutlu ve huzurlu çevreleri sayesinde psikolojik olarak gelişimlerini ilerleyen yaşlarına kadar normal seyirde sürdürürler. Böylece sağlıklı bir kişilik gelişimine sahip olurlar.Ancak bazı çocukların durumu maalesef böyle değildir. Gerek kişisel, çevresel veya ailesel bir sorun sebebiyle gerekli gelişimi gösteremezler. Bir çocuğun gelişiminde en kritik evrenin ergenlik dönemi olduğu gerçeğini göz önünde bulunduran her sorumlu ve bilinçli ailenin çocuklarının yaşadıkları sorunlarından kurtulması için ergen psikoloğuna başvurmaktadırlar. Çocuklarınızın zihinsel sağlık sorunlarını öğrenmek, onlara nasıl yardımcı olacağınız konusundaki bilginizi arttırabilir. Böylece çocuklarınıza yaklaşırken daha bilinçli hareket etmiş olursunuz. Ergen terapisi sayesinde bazı beceriler çocuklarınızla, daha etkili etkileşime geçmenizi sağlayabilir.Bir terapisti görmek size bu becerileri öğretebilir. Terapist veya danışmanlar gençlere bu konuda oldukça fayda sağlar. Terapide, öncelikle çocukların düşünce ve duygularını rahatça işleyebilmesi için güvenli ve rahat bir alan oluşturulur. Terapistiyle güven alışverişi ilk seanslarda oldukça önemlidir. İlk bir kaç seans bu güven ortamını sağlamak için yapılmaktadır. Zira çocukların içinde bulundukları çeşitli sorunlar sebebiyle anında terapistine karşı içindekileri açıklaması pek gerçekçi bir yaklaşım değildir. Bu sebeple ilk önce gerekli güven ortamı sağlanır ardından tedaviye geçilir.

ÇOCUKLARIN GELİŞİM EVRELERİNİN ÖNEMİNİ KAVRAMAK

Ergenlikte yaşanan sorunların kaynağının bebeklik ve çocukluk döneminde yaşanan bazı sıkıntı ve sorunlar olduğu unutulmamalıdır. Çocukların gelişim evrelerini ve bu evrelerdeki beklenti ve ihtiyaçlarını bilmek,buna göre onlara yaklaşmak, ebeveynlerin veya çocuklarla anne ve babasının iş temposu sebebiyle ilgilenmek zorunda olan bireylerin çocuk davranışlarını ve ihtiyaçlarını anlamalarına yardımcı olacaktır. Böylece oldukça zor bir dönem olan ergenlik zamanında istenmeyen sorunların ortaya çıkması erken dönemlerde engellenecektir. Bu ruh sağlığı sorunlarına veya daha düşük yaşam kalitesine yol açabilir. Ergenlik psikoloğu hizmetleri bu konuda devreye girerek, dikkat edilmesi gereken sorunların olup olmadığını ve ne tür hizmetlerin yardımcı olabileceğini tanımlamaya yardımcı olabilecek nitelikli ruh sağlığı uzmanları tarafından yapılan ilk değerlendirmeleri içerir. Değerlendirme birbirini tanımak ve çocuğun mevcut sorunu veya endişesi hakkında bilgi toplandığı bir dönemdir. Ebeveynler ve bakıcılar genellikle sürecin bu adımına katılırlar. Sorunun öyküsü, çocuğun / gencin gelişim düzeyiyle ilgili diğer bilgilerle birlikte gözden geçirilir. Ebeveyn ve çocuk / genç soruları da o sırada tartışılmaktadır.İlk değerlendirmenin ardından, akıl sağlığı uzmanı, endişe duyulan alanlara hitap etmek için büyük olasılıkla uygun olan müdahaleleri tartışır. Gençler için psikoterapi, ailelerin ve çocuklarının kendileri, güçlü yönleri ve yaşamlarındaki engeller hakkında problem çözme yolları hakkında daha fazla bilgi edinmelerini sağlar. Terapi, özel olarak eğitilmiş klinisyenlerin duygularında veya davranışlarında zorluk yaşayan çocuklara ve ergenlere yardım etmek için kullandıkları çeşitli yöntemleri ifade eder. Farklı problemlere karşı nasıl çalışılacağı konusunda seçenekler sunmak için çeşitli  yöntemler mevcut olsa da, psikoterapi genel olarak sağlık ve gelişime yönelik iletişim ve destek sağlamaktadır.

Bakırköy Ergen Psikoloğu Randevu

Zorunlu Değildir
Mesaj Gönder
Yardıma mı İhtiyacın Var?
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by