Bakırköy Psikoterapi Merkezi

by admin
0 comment

Hemen her bireyin hayatında belli zaman dilimlerinde sıkıntılı süreçler yaşanabilmektedir. bu süreç içerisinde bireylerde birtakım ruhsal bozukluklar, sinirsel problemler, psikolojik sorunlar ve dahası birçok kötü alışkanlık edinilebilmektedir. Ortaya çıkan bu problemlerin aşılması için psikolojik destek veren ve profesyonel olarak bu işi yapan Bakırköy psikolog ve benzeri birçok kurum ve birey bulunmaktadır.

Psikologlar aldıkları eğitim gereği insan doğasını iyi bildiğinden bireylerin ruhsal bozukluk ve kişisel problemlerine farklı açıdan bakabilmekte ve sorunların çözümünü kolaylaştırmaktadır. Bu nedenle sıkıntılı bir süreçten geçen kişilerin uzman desteği alması sancısız bir şekilde zorlukların üstesinden gelmeyi sağlayacaktır. Psikologların bireylere uyguladığı yöntemlerden biri de bireysel psikoterapi yöntemidir. Bu yöntem ile birlikte bireyler kendini daha rahat ifade edebilmektir.

Bireysel Psikoterapi Nedir?

Kendini insanların içinde ifade etmeyi sevmeyen, kalabalık ortamlardan hoşlanmayan, doktorunun tamamen kendisine odaklanmasını ve kendisi ile daha çok ilgilenmesini isteyen hastalar çoklu psikolog seansları yerine tek kişi olarak seanslara katılmaktadır. Dolayısıyla doktor ile yapılan bire bir seanslara bireysel psikoterapi denir.

Bireysel psikoterapi ile birlikte hastalar psikologları ile başkalarıyla paylaşamadıkları sorunlarını ve düşüncelerini paylaşma fırsatı bulmakta ve sorunları daha kolay bir şekilde aşmaktadır.

Hangi Konularda Bireysel Psikoterapi Yapılır?

Hemen her kunda bireysel psikoterapi yapılabileceği gibi bu konular arasında;

  • Depresyon
  • Sosyal Kaygı Bozukluğu
  • Saplantı Türleri
  • Beslenme Bozuklukları
  • Çocuklarda Ve Gençlerde Görülen Davranış Bozuklukları
  • Ruhsal Sorunlardan Kaynaklanan Sağlık Problemleri
  • Travma Sonucu Oluşan Rahatsızlıklar
  • Evlilik Ya Da Boşanma Sonucu Ortaya Çıkan Sorunlar
  • Ders Çalışma Ve Konsantre Olma problemlerinin ortaya çıkmış olması gibi birçok problemi aşabilmek adına bakırköy bireysel psikoterapi seansları düzenlenmektedir.

Kimlerde İşe Yarar?

Bireysel psikoterapi tedavi yöntemi birçok kişi üzerinde tedavi edici etkiye sahiptir. Ancak doğal olarak bazı hastalıkların tedavisinde çok daha etkili olabilmektedir. Bu hastalıklar arasında; bireyden kaynaklanan davranış problemleri, psikanalisttik temelli sorunlar, kendini ifade etme ile ilgili yaşanan problemler gibi hastalıkların tedavisinde bireysel psikoterapi terapileri oldukça faydalı olmaktadır.

Terapi Sıklığı

Bireysel psikoterapinin hangi sıklıkla ve kaç seans olarak gerçekleşeceği hastanın ruhsal durumu ve sorunlarını çözebilmesi ile doğru orantılıdır. Bu nedenle ortalama bir süre belirtmek gerekirse Uzman Bakırköy psikolog ile ortalama 8-12 seanslı bir terapinin faydalı olacağı söylenebilir. Birçok psikolog hastalarına minimum 10 seanslık bir terapi tavsiye etmektedir. Bu süreç içerisinde hastanın terapilerine sürekli olarak katılım göstermesi, sorunları aşabilme adına çaba göstermesi ve doktoru ile sürekli iletişim halinde kalması gerekmektedir.

Tüm bu görev ve sorumlulukları yerine getiren hastaların doktorun belirttiği seans sıklığının sonucunda ilk dönemlere göre çok daha iyi hissedeceği ve sorunların çözümünde fikir sahibi olacağı bir gerçektir. Bu nedenle seanslara devamlılık gösterilmesi gerekmektedir.

You may also like

Leave a Comment

Mesaj Gönder
Yardıma mı İhtiyacın Var?
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by