Bakırköy Uzman Psikolog Hizmeti İçin Aysun Şeker

by admin
0 comment
Aysun Şeker

Psikolog; akıl hastalıkları ile ruhsal hastalık ve sorunların teşhis ve tedavileriyle uğraşan bir sağlık memurudur.

Psikiyatrik tedavinin amacı, kişilerin akıl ve ruh sağlığının korunması ile ruhsal hastalık ve sorunların tedavi edilmesidir. Tedaviden elde edilecek sonuç sadece uygulanan yöntemlere bağlı değildir, aynı zamanda kişinin tedavi motivasyonu da tedavi sürecini ve sonucunu etkilemektedir. Tedaviden iyi sonuçlar alınabilmesi için, kişi ile tedavi ekibi arasında sağlam bir güven ilişkisinin kurulması çok önemlidir.

Psikiyatrik tedavi; psikiyatri hekimleri, psikologlar, psikolojik danışmanlar, hemşirelerden oluşan bir tedavi ekibinin koordine çalışmasıyla gerçekleştirilir.

Ruh sağlığı tedavisinde kişiye özel şekillendirilmiş tedavi yaklaşımları uygulanır. Her bireyin biyolojik ve genetik yapısı, kişilik özellikleri, sosyal çevre şartları farklı olduğundan, tedavi planlanırken bütün bunlar dikkate alınarak kişiye göre tedavi yapılandırılır. Bu nedenle psikiyatrik tedavi ne kadar sürer gibi bir sorunun net bir cevabı yoktur.

Bakırköy Psikolojik Destek

Panik atak çağımızda sıkça rastlanan ve kişinin istem dışı olarak fiziksel varlığını etkileyen korku duygusuna verilen isimdir. Travma nöbetler halinde meydana gelir. Travmanın oluşumu psikolojik ya da çeşitli hastalıklara bağlı olarak gerçekleşebilir. Travmanın belirtileri; terleme, titreme, kalbin hızla çarptığını hissetme, nefes almada zorluk ve vücutta uyuşma olarak görülür. Bu gibi belirtileri yaşayan kişiler öleceği düşüncesi ile heyecan yapmaya başlarlar. Fiziksel ve psikolojik şiddetin baskın olarak hissedildiği panik atak sorunuyla baş etmek için profesyonel psikolog hizmeti gereklidir. Tedavi sürecinde psikolog uzmanının takibi sonucunda panik atak kontrol altına alınabilecek ve bireyin panik bozukluğu tedavi edilebilecektir. Çeşitli risk faktörlerinden kaynaklı olarak meydana gelen panik atak stresli yaşama neden olacağı için muhakkak tedavi edilmelidir.

Bakırköy Psikolog

Bakırköy tavsiye psikolog hizmeti ile panik atak problemleri etkili seanslar ile çözüme kavuşturulabilir. Yaşama yönelik birçok sorununuzda sizlere danışmanlık hizmeti sunarak daha doğru kararlar verebilmenize yardımcı olur. Bakırköy psikolog duruma göre ilaçlı tedavi önerebilir. Bu öneride önemli olan genel tıbbi durumun kavranması ve doğru destek yönteminin seçilmesi sürecidir. Bu konuda sizin de kaygılarınız varsa Bakırköy’de psikologarayışınız ile ilgili tüm sorularınız da sizleri bilgilendirebiliriz.

Bakırköy Psikolojik Destek İle Psikolojik Çözümler

Kendinizi çözeceğiniz araçlar bulmanıza yardımcı olan psikologlar tüm çatışmaların dışındadır. Bu nedenle profesyonel yardım alabileceğiniz uzmanlar daha sağlıklı bir gelecek için size kapı aralayacaktır. Zihnin bakıma ihtiyacı vardır ve zihnimizi her zaman kontrol etmek güç olabilir. İşte tam olarak bu noktada farklı bakış açısı kazandıran Bakırköy psikolog hizmeti, size yeni bir alan yaratacak ve harekete geçmek için gereken becerileri size kazandıracaktır.

You may also like

Leave a Comment

Mesaj Gönder
Yardıma mı İhtiyacın Var?
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by